Zapraszamy do lektury drugiego numeru nieregularnika Społeczności Szkoły

Słowo ze ,,Wstępniaka”:

W kolejnym – już drugim – numerze naszego nieregularnika chcemy pielęgnować nadzieję. Mimo specyficznego nastroju (w dalszym ciągu spotykamy się wszyscy online, bez namacalnego ciepła płynącego z murów Szkoły) całą Redakcją chcemy, abyście poczuli zimową, karnawałową radość zanim z naszych instrumentów popłyną pierwsze dźwięki pasyjnych utworów, zanim pogrążymy się w smutku i melancholii, z której stopniowo będą nas wyciągać coraz jaśniejsze i coraz cieplejsze wiosenne dni. Ale to przyszłość (choć niedaleka). W drugim numerze przenosimy się jednak wstecz. Do dawnych zabaw karnawałowych, do walców, do epoki, w której tworzyli Straussowie. Do rodziny kompozytorów wracamy w bardzo ciekawym artykule ale także w komentującym otaczającą rzeczywistość (oczywiście z przymrużeniem oka) wierszu Pani Profesor Karoliny Hordyjewicz.

Zapraszamy Was do współtworzenia ,,Kontrapunktu”, zapraszamy Nauczycieli i Uczniów – każdego, kto chciałby przelać na wirtualny papier kilka, a może i więcej, myśli. Nasz adres: redakcja.kontrapunkt@gmail.com

Życzymy przyjemnej lektury!

[POBIERZ PLIK]