Zapraszamy do lektury trzeciego – podwójnego – numeru nieregularnika Społeczności Szkoły

 

Słowo ze Wstępniaka:

 

Pogoda za oknem zaczyna nas stopniowo rozpieszczać. Zmęczona zimą przyroda coraz śmielej objawia swą piękną, kolorową i pachnącą świeżymi kwiatami twarz. Jak wiosna to i matury (kilka słów na ten temat mogą pewnie powiedzieć tegoroczni Dyplomanci naszej Szkoły). Próbę uchwycenia budzącej się do życia przyrody podjęli Nauczyciele, Uczniowie i ich Rodziny na wieść o naszej szybkiej facebookowej akcji fotograficznej (zachęcamy więc do śledzenia naszej Szkoły w mediach społecznościowych: FB i Instagramie). Wasza aktywność znalazła swoje miejsce w fotograficznej mozaice w tym numerze nieregularnika.

Jest to rok dziwny i nadzwyczajnie niezwykły. W takim klimacie postawienia wszystkiego na głowie powstał nasz Nieregularnik. Proponujemy Wam więc kolejną niespodziankę: ,,Kontrapunkt Podwójny”, obfity w mnóstwo zróżnicowanych materiałów. W numerze wrócimy jeszcze na chwilkę do pasyjnej twórczości w bardzo bogatym w treści artykule, by za chwilkę poczuć muzyczne klimaty obłędnie pogodne – ściśle polskie…

A jak pogoda to i aktywność na świeżym powietrzu, zachęcamy więc do lektury tekstu, który powstał na podstawie myśli uchwyconych w locie, a raczej w biegu przez Profesora Piotra Ścirkę. Wiosna czaruje nas nie tylko pokusą aktywności fizycznej, ale także obrazami. pejzażami, widokami… kadrami. O swojej filmowej pasji Edycie Rachwał opowiedział Profesor Jakub Kotynia. Sytuację za oknem tradycyjnie, z lekkim przymrużeniem oka, skomentowała Pani Profesor Karolina Hordyjewicz.

,,Kontrapunkt Podwójny” poleca się do czytania na tabletach i smartfonach podczas wiosennego wypoczynku, pośród okoliczności przyrody (a jakże!)

 

Zapraszamy Was do współtworzenia ,,Kontrapunktu”, zapraszamy Nauczycieli i Uczniów – każdego, kto chciałby przelać na wirtualny papier kilka, a może i więcej, myśli. Nasz adres: redakcja.kontrapunkt@gmail.com

 

Życzymy przyjemnej lektury!

 

CZYTAJ ONLINE

[POBIERZ PLIK W .PDF]

 

Numery archiwalne:

Numer 1: http://smszeligowski.edu.pl/?p=3992

Numer 2: http://smszeligowski.edu.pl/?p=4113