Zapraszamy do lektury szóstego – majówkowego – numeru nieregularnika Społeczności Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie

 

Słowo ze Wstępniaka:

 

Rutyna bywa nudna. Rutyna jednak potrafi porządkować. To rutyny, jak się okazuje, brakowało nam w ostatnich miesiącach. Pokrzepiająca rutyna to tętniącą życiem szkoła: to instrumentalna i wokalna codzienność okraszona szczyptą wiedzy teoretycznej. Czy to przepis na idealną, szkolną (na szczęście rutynową!) codzienność? No jasne!

W naszym numerze po staremu moc atrakcyjnych artykułów, tradycyjny wiersz Pani Karoliny Hordyjewicz, wiele tematów muzycznych ale i esej pozostający jakby w kontrze do głównej linii tematycznej naszego muzycznego periodyku.

Z rutyny wyłamuje nas jednak coś bardzo ważnego: czas. Upływający czas sprawia, że choć ocieramy się o pewne stałe ramy życia szkolnego: jest czas pierwszego wrześniowego „dzwonka” i czas upragnionych wakacji, to niektórzy z uczniów nowy rok rozpoczną od klasy wyższej (i nowych przedmiotów), niektórzy zmienią pierwszy stopień na drugi (i na lekcjach teorii poznają nowe koleżanki i kolegów, a wśród nich tego jednego lub kilku nowych przyjaciół), a niektórzy pożegnają się m.in. z czterema, sześcioma lub dwunastoma latami edukacji w naszej Szkole. Z sentymentem, nostalgią, ale i ogromną wdzięcznością pożegnają swoje Sorki i Sorów.

Naszych kochanych Maturzystów żegnamy ze wzruszeniem, ale i z nadzieją, że dołączą do grona naszych minionych Absolwentów i będą z radością wspominać czasy w „Szeligowskim”. „Nic dwa razy się nie zdarza” pisała Szymborska. Ale najcenniejsze, co w życiu posiadamy, tak mi się wydaje, to wspomnienia. A tych dobrych chwil, chwil przepełnionych radością i wdzięcznością wierzę, że było wiele. Wszystkim Maturzystom życzymy szczęścia podczas egzaminu dojrzałości i… niech ruszą się z miejsca bryły ścian Sali Koncertowej podczas Waszych egzaminów dyplomowych! (w sensie metaforycznym, rzecz jasna, niech Wasze „dyplomy” dostarczą wielu wrażeń i celujących ocen, czego z całego serducha Wam życzymy!)

 

 

Nowy numer poleca się na majówkę. I oczywiście poleca się do czytania (także na smartfonach i tabletach).

 

Zapraszamy Was do współtworzenia ,,Kontrapunktu”, zapraszamy Nauczycieli i Uczniów – każdego, kto chciałby przelać na wirtualny papier kilka, a może i więcej, myśli. Nasz adres: redakcja.kontrapunkt@gmail.com

 

Życzymy przyjemnej lektury!

CZYTAJ ONLINE

[POBIERZ PLIK W PDF]

 

Numery archiwalne:

Numer 1: http://smszeligowski.edu.pl/?p=3992

Numer 2: http://smszeligowski.edu.pl/?p=4113

Numer 3: http://smszeligowski.edu.pl/?p=4502

Numer 4: http://smszeligowski.edu.pl/?p=4839

Numer 5: http://smszeligowski.edu.pl/?p=4969