Szanowni Państwo!
Dnia 13 listopada 2014 r. o godz. 15.30 doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji na drodze dojazdowej do szkoły. Dziecko z klasy pierwszej cudem uniknęło zderzenia z pędzącym samochodem. To już drugi taki przypadek jaki miał miejsce w ciągu tego roku szkolnego, o którym wiem, a być może było ich więcej. Na szczęście nie doszło jeszcze do tragedii.
Apeluję do Państwa o bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na terenie wokół szkoły:
1. Na terenie wokół szkoły prowadzimy samochód z prędkością 20 km/h i mamy oczy dookoła głowy.
2. Kategorycznie zabraniam wysadzania dzieci z samochodu przed wejściem do szkoły. Proszę pojechać na parking za szkołę, wysadzić dziecko, które bezpiecznie po schodach i chodniku przejdzie do szkoły lub znaleźć inne rozwiązanie.
3. Proszę także o ciągłe przypominanie dzieciom, że wchodzenie do szkoły przez bramę wjazdową i poruszanie się po drodze pieszo jest zabronione. Wejście dla pieszych jest parę kroków dalej przez furtkę. Brama wjazdowa jest dla samochodów. Stoi tam znak >zakaz ruchu pieszych< a wielokrotnie dorośli maszerują właśnie tak, gdzie nie wolno i dają dzieciom zły przykład.
4. Jeżeli Państwo nie dostosują się do powyższych zaleceń brama zostanie zamknięta i nie będą Państwo mogli wyjeżdżać na teren szkoły.
Proszę o bezwzględne przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, zwłaszcza gdy chodzi o dzieci, Wasze i Nasze dzieci!