Informujemy, że 25 maja 2015 roku (poniedziałek) w  godz. 10:00-18:00 w OSM im. K. Lipińskiego, przy ul. Muzycznej 10 w Lublinie odbędą się przesłuchania do Lutoslawski Youth Orchestra. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej – www.lyo.pl

W przesłuchaniach do zespołu w roku 2015 mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół muzycznych II stopnia z terytorium Polski z określonych specjalności instrumentalnych. Nie obowiązuje limit wiekowy. Osoby będące jednocześnie uczniami szkół muzycznych II stopnia oraz studentami studiów wyższych (dowolny kierunek) są wyłączone z rekrutacji. Rekrutacja odbywa się w dwóch równorzędnych formułach: w formie przesłuchań z udziałem komisji oraz w formie internetowej – oceny nadesłanego materiału wideo. Kandydaci sami wybierają formę oraz miejsce rekrutacji poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego. Wypełnienie formularza jest obowiązkowe dla każdego kandydata. Szczegółowe zasady rekrutacji określone są poniżej. Ogłoszenie list uczestników LYO 2015 odbędzie się 1 czerwca 2015 roku o g. 12:00.

Specjalności instrumentalne dopuszczone do przesłuchań w 2015 roku:
skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas, flet, obój, klarnet, fagot, waltornia, trąbka, puzon, perkusja (tylko on-line)

Źródło: http://www.lyo.pl