ZESPÓŁ „DUO CONSONANS”, zdobył I miejsce w XVIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych Jawor 2016, w składzie Magdalena Rzechowska, klasa IV skrzypiec p. Anny Mazur oraz Przemysław Pacek, klasa IV skrzypiec p. Barbary Filipiak-Łobodzińskiej, dnia 26-27 listopada 2016 r. zorganizowanym przez Jaworskie Stowarzyszenie Rozwoju Kultury.

***

Magdalena Rzechowska, klasa IV skrzypiec p. Anny Mazur zdobyła tytuł LAUREATA II NAGRODY ex aequo w I MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE „NAŁĘCZÓW & SKRZYPCE”, który odbył się w auli Pałacu Małachowskich w Nałęczowie 15 sierpnia 2016 r., zorganizowanym przez Fundację SKRZYPCE im. Tadeusza Wrońskiego. Uczennica zdobyła również NAGRODĘ SPECJALNĄ STOWARZYSZENIA POLSKICH ARTYSTÓW MUZYKÓW ODDZIAŁ LUBELSKI.

 ***

Magdalena Rzechowska, klasa IV skrzypiec p. Anny Mazur zdobyła nagrodę specjalną oraz nagrodę i dyplom laureata w Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków i Altowiolistów w ramach Festiwalu Forte , który odbywał się w dniach 28 – 30 października 2016 r. w Zduńskiej Woli.

 ***

Pani Anna Mazur,  otrzymała dyplom za wyróżniające przygotowanie ucznia na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków i Altowiolistów w ramach Festiwalu Forte , który odbywał się w dniach 28 – 30 października 2016 r. w Zduńskiej Woli.

***

Pan Waldemar Mazur, otrzymał dyplom za wyróżniający akompaniament na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków i Altowiolistów w ramach Festiwalu Forte , który odbywał się w dniach 28 – 30 października 2016 r. w Zduńskiej Woli.

***

Adam Widziński, klasa II organów p. Jadwigi Kowalskiej zdobył wyróżnienie w grupie „średniej” w V Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Mariana Sawy, który odbył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w dniach 16-17 stycznia 2017 r.

***

Pani Jadwiga Kowalska, otrzymała dyplom za znakomite przygotowanie do Konkursu ucznia Adama Widzińskiego  i zdobycie przez niego wyróżnienia w grupie „średniej” w V Ogólnopolskim Konkursie Organowym im. Mariana Sawy, który odbył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w dniach 16-17 stycznia 2017 r.

***

Trio gitarowe, zdobyło I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym „Hity na gitarze” w składzie: Stefan Pyczek, klasa V gitary p. Jakuba Niedoborka, Mateusz Górecki, klasa V gitary p. Jakuba Niedoborka,  Franciszek Lewocki  klasa IV gitary p. Jakuba Niedoborka, 3-4 marca 2017 r.zorganizowanym przez Pałac Młodzieży w Koszalinie i Centrum Kultury 105 w Koszalinie.

***

 Elizaveta Buriakovskaia, kl. 4 fortepianu p. Anny Kajdzik, otrzymała wyróżnienie w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych I st. , które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie 6-7 marca 2017 r.

***

Pani Anna Kajdzik otrzymała wyróżnienie za przygotowanie Elizavety Buriakovskaia do Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych I st. , które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie 6-7 marca 2017 r.

***

Jan Kołodziej, klasa II mł. fortepianu p. Marty Załęskiej, otrzymał wyróżnienie w Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych I st. , które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie 6-7 marca 2017 r.

***

Pani Marta Załęska, otrzymała wyróżnienie za przygotowanie Jana Kołodzieja do Regionalnych Przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej uczniów szkół muzycznych I st. , które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie 6-7 marca 2017 r.

***

Duet w składzie: Magdalena Rzechowska, klasa IV skrzypiec p. Anny Mazur oraz Przemysław Pacek, klasa IV skrzypiec p. Barbary Filipiak-Łobodzińskiej, zajął III MIEJSCE w grupie 2 szkół muzycznych II stopnia w IV OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ZESPOŁÓW KAMERALNYCH „MUZYKOWANIE W TRZCIANIE”,który odbył się w Szkole Muzycznej I Stopnia w Trzcianie, 10 – 11 marca 2017 r. Duet przygotowały Panie: prof. Anna Mazur oraz prof. Barbara Filipiak-Łobodzińska.

***

Elizaveta Buriakovskaia, klasa IV fortepianu p. Anny Kajdzik, zdobyła tytuł laureata w grupie II,  na Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje 2017 „, który odbył się w ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie 18 marca 2017 r.

***

Jan Kołodziej, klasa II mł. fortepianu p. Marty Załęskiej, zdobył tytuł laureata w grupie II,  na Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje 2017 „, który odbył się w ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie 18 marca 2017 r.

***

Alisa Buriakovskaia, kl. 6 fortepianu p. Marty Zwolak, zdobyła wyróżnienie I st. w grupie III,  na Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje 2017 „, który odbył się w ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie 18 marca 2017 r.

***

Kacper Misiewicz, kl. 1 fortepianu p. Hanny Augustowskiej-Patroń, zdobył wyróżnienie II st. w grupie I,  na Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje 2017 „, który odbył się w ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie 18 marca 2017 r.

***

Anna Rogowska, kl. 5 fortepianu p. Tomasza Krawczyka, zdobyła wyróżnienie II st. w grupie III,  na Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje 2017 „, który odbył się w ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego w Lublinie 18 marca 2017 r.

***

Monika Lenartowicz i Mateusz Górecki  uczniowie klasy VI SM II st. (nauczyciel historii muzyki – p. Małgorzata Rados) , otrzymali wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Karola Szymanowskiego dla Uczniów Szkół Muzycznych II Stopnia, organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu. Monika i Mateusz otrzymali także Dyplom od Fundacji Meakultura za wysokie osiągnięcia w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Życiu i Twórczości Karola Szymanowskiego. Konkurs miał przebieg
dwuetapowy. W pierwszym etapie drużyny pisały test składający się z pytań otwartych, oraz części słuchowej. Finał miał charakter publiczny i przeprowadzony został w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych im. K. Szymanowskiego w Toruniu. Odbył się turniej drużyn zakwalifikowanych do finału, gdzie drużyny w kilku rundach odpowiadały ustnie na analityczne oraz opisowe pytania jury.

***

Alisa Buriakovskaia, kl. 6 fortepianu p. Marty Zwolak oraz Elizaveta Buriakovskaia, klasa IV fortepianu p. Anny Kajdzik, zajęły II miejsce w VI Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu 23-25 marca 2017 r.

***

Michalina Kajdzik, kl. 3 skrzypiec p. Barbary Filipiak-Łobodzińskiej, zdobyła tytuł laureata w IX regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania”, który odbył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego 25 marca 2017 r.

***

Kornelia Markowska, kl. 3 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła tytuł laureata w IX regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania”, który odbył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego 25 marca 2017 r.

***

Aleksandra Bielecka, kl. 5 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła tytuł laureata w IX regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania”, który odbył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego 25 marca 2017 r.

***

Julia Borowska, kl. 2 skrzypiec p. Doroty Surmacz, zdobyła wyróżnienie w IX regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania”, który odbył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego 25 marca 2017 r.

***

Maria Wrona, kl. II mł. skrzypiec p. Ewy Pukos, zdobyła wyróżnienie w IX regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania”, który odbył się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego 25 marca 2017 r.

***

Duet gitarowy w składzie: Iga Giżewska kl. IV mł. gitary p. Jakuba Kotyni i Antoni Dziuba kl. 6 gitary p. Jakuba Kotyni, otrzymał wyróżnienie w kategorii 4 A w
XI Międzynarodowym Konkursie Interpretacji Muzycznej organizowanym przez FUNDACJĘ SONORE, Krasiczyn – Przemyśl 30 marca – 01 kwietnia 2017 r.

***

Kornel Klamut, kl.III gitary p. Justyny Rudnickiej – Płechy otrzymał wyróżnienie  w młodszej grupie wiekowej  szkół II stopnia w IX Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w ramach festiwalu „Gitara na kresach” organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Chełmie 5-6 kwietnia 2017 r.

***

Franciszek Lewocki, kl.IV gitary p. Jakuba Niedoborka otrzymał wyróżnienie  w starszej grupie wiekowej  szkół II stopnia w IX Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w ramach festiwalu „Gitara na kresach” organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Chełmie 5-6 kwietnia 2017 r.

***

Pani Justyna Rudnicka-Płecha otrzymała dyplom za przygotowanie ucznia do Konkursu Gitarowego w ramach II Podlaskiej Wiosny Gitarowej organizowanym przez Szkołę Muzyczną I st. im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim 22 kwietnia 2017 r.

***

Krzysztof Judin, kl 2 gitary p. Justyny Rudnickiej – Płechy, zajął II miejsce w kategorii I w Konkursie Gitarowym w ramach II Podlaskiej Wiosny Gitarowej organizowanym przez Szkołę Muzyczną I st. im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim 22 kwietnia 2017 r.

***

Kamil Wasil, kl. II klarnetu p. Andrzeja Schaba zdobył wyróżnienie w grupie III na XX Festiwalu Instrumentów Dętych, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej 26-27 kwietnia 2017 r.

***

Natalia Dalmata, kl. III saksofonu p. Andrzeja Kapłona zdobyła III miejsce  w grupie II na XX Festiwalu Instrumentów Dętych, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej 26-27 kwietnia 2017 r.

***

Paweł Wawer, kl. 4  waltorni p. Marka Młynarczyka zdobył wyróżnienie w grupie I na XX Festiwalu Instrumentów Dętych, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej 26-27 kwietnia 2017 r.

***

Pani Karolina Hordyjewicz i Pan Rafał Maciąg otrzymali dyplomy za wyróżniający akompaniament na XX Festiwalu Instrumentów Dętych, który odbył się w Zespole Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej 26-27 kwietnia 2017 r.

***

Alisa Buriakovskaia, kl. 6 fortepianu p. Marty Zwolak, zdobyła I nagrodę w grupie III w XXXV Konkursie Młodych Pianistów „Nad Kamienną 2017”, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej 24 kwietnia 2017 r.

***

Aleksandra Bielecka, kl. 5 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zajęła III miejsce w kategorii III w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym im. Romualda Twardowskiego, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Romualda Twardowskiego w Puławach 25 kwietnia 2017 r.

***

Judyta Smołka, kl. 5 fletu p. Anny Krawczyk zajęła III miejsce w grupie II w X Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych Uczniów Szkół Muzycznych I st., który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Biłgoraju 8-9 maja 2017 r.

***

Karolina Baran, kl. 5 fletu p. Macieja Hankusa zajęła III miejsce w grupie II w X Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych Uczniów Szkół Muzycznych I st., który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Biłgoraju 8-9 maja 2017 r.

***

Patrycja Buczak, kl. 5 fletu p. Macieja Hankusa zdobyła wyróżnienie w grupie II w X Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych Uczniów Szkół Muzycznych I st., który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Biłgoraju 8-9 maja 2017 r.

***

Jan Hankus, kl. 3 fletu p. Macieja Hankusa zajął III miejsce w grupie I w X Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych Uczniów Szkół Muzycznych I st., który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Biłgoraju 8-9 maja 2017 r.

***

Emilia Babicz, kl. 6 saksofonu p. Andrzeja Waszczuka zajęła I miejsce w grupie II w X Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych Uczniów Szkół Muzycznych I st., który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Biłgoraju 8-9 maja 2017 r.

***

Duet w składzie: Elizaveta Buriakovskaia, kl. 4 fortepianu p. Anny Kajdzik oraz Alisa Buriakovskaia, kl. 6 fortepianu p. Marty Zwolak zajął I miejsce w kategorii I w grupie II w V Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych, który odbył się w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku 18-19 maja 2017 r.

***

 Michalina Kajdzik, kl. 3 skrzypiec p. Barbary Filipiak-Łobodzińskiej, zdobyła II nagrodę w kategorii II  w XXII Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia, organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Zamościu 26 maja 2017 r.

***

Jan Mielniczuk, kl. I mł. wiolonczeli p. Weroniki Kociuby, zdobył wyróżnienie w kategorii I w XXII Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia, organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Zamościu 26 maja 2017 r.

***

Aleksandra Bielecka, kl. 5 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła III nagrodę w kategorii II  w XXII Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia, organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Zamościu 26 maja 2017 r.

***

Lidia Maciejewicz, kl. 2 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła wyróżnienie w kategorii I  w XXII Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia, organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Zamościu 26 maja 2017 r.

***

Julia Borowska, kl. 2 skrzypiec p. Doroty Surmacz, zdobyła wyróżnienie w kategorii I w XXII Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia, organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. K. Szymanowskiego w Zamościu 26 maja 2017 r.

***

Wojciech Frankowski, kl. 2 gitary p. Magdaleny Błażejczyk, zajął III miejsce w kategorii II w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GITAROWYM im. Marka Sokołowskiego organizowanym przez Lubelskie Towarzystwo Gitarowe 25 czerwca 2017 r.

***

Aleksandra Pawłowska, kl. 1 gitary p. Magdaleny Błażejczyk, zajęła III miejsce w kategorii I w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GITAROWYM im. Marka Sokołowskiego organizowanym przez Lubelskie Towarzystwo Gitarowe 25 czerwca 2017 r.

***

Paweł Rybicki, kl. I mł. gitary p. Magdaleny Błażejczyk, zajął III miejsce w kategorii I w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GITAROWYM im. Marka Sokołowskiego organizowanym przez Lubelskie Towarzystwo Gitarowe 25 czerwca 2017 r.

***

Krzysztof Judin, kl. 2 gitary p. Justyny Rudnickiej-Płechy,  zajął II miejsce w kategorii II w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GITAROWYM im. Marka Sokołowskiego organizowanym przez Lubelskie Towarzystwo Gitarowe 25 czerwca 2017 r.

***

Michał Kłębukowski, kl. 3 gitary p.Justyny Rudnickiej-Płechy, zdobył wyróżnienie w kategorii II w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GITAROWYM im. Marka Sokołowskiego organizowanym przez Lubelskie Towarzystwo Gitarowe 25 czerwca 2017 r.

***

Jakub Łanczot, kl. II mł. gitary p.Justyny Rudnickiej-Płechy, zajął I miejsce w kategorii II w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GITAROWYM im. Marka Sokołowskiego organizowanym przez Lubelskie Towarzystwo Gitarowe 25 czerwca 2017 r.

***

Lena Pawlak, kl. 1 gitary p.Justyny Rudnickiej-Płechy, zdobyła wyróżnienie w kategorii I w III OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE GITAROWYM im. Marka Sokołowskiego organizowanym przez Lubelskie Towarzystwo Gitarowe 25 czerwca 2017 r.

***

Alicja Kostrubiec, kl. 6 skrzypiec p. Anny Mazur, zdobyła IV miejsce na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Nałęczowie – 14-15 sierpnia 2017 r. w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie.

***

Aleksandra Bielecka, kl. 5 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym w Nałęczowie – 14-15 sierpnia 2017 r. w Pałacu Małachowskich w Nałęczowie.

***

Adam Widziński, klasa II organów p. Jadwigi Kowalskiej zdobył wyróżnienie w grupie „średniej”  w X OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ORGANOWYM który odbył się w ramach XI FESTIWALU Per Artem ad Astra 25 sierpnia 2017 r. w Krasnobrodzie.