Kwartet Saksofonowy pod kierunkiem p. Andrzeja Waszczuka w składzie:

Damian Radowiecki – saksofon sopranowy,
Daria Graca – saksofon altowy,
Magdalena Śliwińska – saksofon tenorowy
Mateusz Gil – saksofon barytonowy,

oraz Szeligowski Brass Band VII pod kierunkiem p. Krzysztofa Rogowskiego w składzie:

Aleksandra Jeżak – wokal,
Damian Radowiecki – saksofon altowy,
Iwona Wrótna – saksofon tenorowy,
Mateusz Gil – saksofon barytonowy,
Sylwester Pudelski – trąbka 1,
Maciej Szałek – trąbka 2,
Paweł Bednara – puzon,
Krzysztof Jusiak – gitara elektryczna,
Stefan Pyczek – gitara elektryczna,
Michał Aftyka – gitara basowa,
Michał Brzeziński – perkusja,
Mateusz Szymanek – instrumenty perkusyjne,
Dominik Kisiel – piano,

wystąpiły w polskiej edycji największego na świecie festiwalu popularyzującego muzykę klasyczną „Szalone Dni Muzyki 2014 – muzyka amerykańska XX wieku”. Festiwal odbył się w dniach 26-28.09.2013 r. w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie.

***

Agata Rumińska, klasa IV śpiewu p. Marioli Zagojskiej, zajęła II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Felicji Krysiewicz, organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie i Państwowy Zespół Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy, 21 listopada 2014 r.

***

Michał Aftyka, klasa II kontrabasu p. Piotra Ścirki, zdobył wyróżnienie w grupie III, w III Ogólnopolskim Turnieju Wiolonczeli i Kontrabasu organizowanym przez Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Państwową Szkołę Muzyczną I st. nr 5 im. Henryka Wieniawskiego w Warszawie. Konkurs odbył się w dniach 26-29 listopada 2014 r.

***

W VII Lubelskim Turnieju Muzyki i Wiedzy o Oskarze Kolbergu organizowanym przez Szkołę Muzyczną I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w dniach 2-3 grudnia 2014 r. uczniowie naszej Szkoły zdobyli:

Turniej wiedzy (2 grudnia 2014 r.) – grupa młodsza

II nagroda – Lida Lappo z kl. IV cyklu 4-letniego

Turniej wiedzy (2 grudnia 2014 r.) – grupa starsza

I nagroda – Franciszek Lewocki z kl. II

II nagroda ex aequo – Emilian Wolski z kl. VI i Dominika Milanowska z kl. I

III nagroda – Przemysław Pacek z kl. II

Wyróżnienie – Agata Trytek z kl. I

Uczniów przygotowały:
p. Grażyna Gaworska
p. Barbara Młotkowska
p. Małgorzata Rados

Turniej Muzyki (3 grudnia 2014 r.) – grupa młodsza

II nagroda ex aequo – Julia Kuzyk z kl. 6 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek

III nagroda ex aequo – Hanna Nierubca z kl. III cyklu 4-letniego skrzypiec p. Marty Augustowskiej

Turniej Muzyki (3 grudnia 2014 r.) – grupa starsza

I nagroda ex aequo – Szymon Schab z kl. IV skrzypiec p. Iwony Siedlaczek

II nagroda – Magdalena Rzechowska z kl. II skrzypiec p. Anny Mazur

III nagroda – Jakub Maćkowiak z kl. IV skrzypiec p. Iwony Siedlaczek

Turniej muzyki (3 grudnia 2014 r.) – śpiew

I nagroda – Paulina Kryńska z kl. III p. Ewy Lalki

II nagroda – Agata Rumińska z kl IV p. Marioli Zagojskiej

III nagroda – Aleksandra Jeżak z kl. IV p. Ewy Lalki

Wyróżnienie – Magdalena Niedbała z kl. II p. Agnieszki Piekaroś-Padzińskiej

***

Zofia Kłopotowska, klasa 4 (Szkoła Muzyczna I st. cykl 6-letni) fortepianu p. Marty Załęskiej podczas Makroregionalnych Przesłuchań CEA uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia, zakwalifikowała się do Ogólnopolskich Przesłuchań CEA uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I stopnia. Przesłuchania odbyły się w dniach 8-9 grudnia 2014 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im.Witolda Lutosławskiego w Krasnymstawie

***

Antoni Dziuba, klasa 4 (Szkoła Muzyczna I st. cykl 6-letni) gitary p. Jakuba Kotyni podczas VI Konkursu Gitarowego zdobył wyróżnienie. Konkurs odbył się 27 lutego 2015 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Namysłowskiego w Szczebrzeszynie

***

Amelia Wójtowicz, klasa 4 fortepianu p. Urszuli Rękas, zdobyła wyróżnienie I st. w Międzyszkolnym Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne inspiracje 2015” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, 19 marca 2015 r.

***

Zofia Kłopotowska, klasa 4 fortepianu p. Marty Załęskiej, zdobyła wyróżnienie I st. w Międzyszkolnym Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne inspiracje 2015” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, 19 marca 2015 r.

***

Adam Widziński, klasa 6 fortepianu p. Hanny Augustowskiej-Patroń, zdobyła wyróżnienie II st. w Międzyszkolnym Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne inspiracje 2015” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, 19 marca 2015 r.

***

Michalina Kajdzik, klasa 1 skrzypiec p. Barbary Filipiak-Łobodzińskiej, zdobyła dyplom laureata na VII Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, 28 marca 2015 r.

***

Kornelia Markowska, klasa 1 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła dyplom laureata na VII Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, 28 marca 2015 r.

***

Julia Kuzyk, klasa 6 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła dyplom laureata na VII Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, 28 marca 2015 r.

***

Kacper Kiepura, klasa 1 skrzypiec p. Renaldo Wójtowicza, zdobył wyróżnienie na VII Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, 28 marca 2015 r.

***

Karolina Worku, klasa 3 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła wyróżnienie na VII Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, 28 marca 2015 r.

***

W IV Międzyszkolnym Konkursie Młody Pianista – wariacje na fortepianie dla uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku 20 kwietnia 2015 r. uczniowie naszej Szkoły zdobyli:

Grupa I
I miejsce – Adam Sadowski z kl. 2 cyklu 6-letniego p. Marty Zwolak
II miejsce:
Martyna Przywecka z kl. 2 cyklu 6-letniego p. Iwony Kalinowskiej
Aniela Wasil z kl. 2 cyklu 6-letniego p. Grażyny Samborskiej-Dziesińskiej
Wyróżnienia:
Kinga Wiśniewska z kl. 2 cyklu 6-letniego p. Anny Kajdzik
Barbara Bielecka z kl. 2 cyklu 6-letniego p. Iwony Kalinowskiej

Grupa II
I miejsce – Justyna Olech z kl. 3 cyklu 6-letniego p. Jolanty Woźniak
II miejsce:
Anna Rogowska z kl. 3 cyklu 6-letniego p. Tomasza Krawczyka
Natalia Wołodko z kl. 3 cyklu 6-letniego p. Jolanty Woźniak
III miejsce – Gabriela Laskowska z kl. 3 cyklu 6-letniego p. Marty Załęskiej
Wyróżnienia:
Oskar Kamara z kl. 3 cyklu 6-letniego p. Elżbiety Tuchalskiej
Olga Referda z kl. II cyklu 4-letniego p. Marty Załęskiej
Alicja Płucisz z kl. I cyklu 4-letniego p. Haliny Smorawińskiej
Anna Karczmarz z kl. 3 cyklu 6-letniego p. Iwony Borcuch

Grupa III
I miejsce – Amelia Wójtowicz z kl. 4 cyklu 6-letniego p. Urszuli Rękas
II miejsce – Zofia Kłopotowska z kl. 4 cyklu 6-letniego p. Marty Załęskiej
III miejsce – Wojciech Zuń z kl. III cyklu 4-letniego p. Jolanty Woźniak
Wyróżnienia:
Adam Opoń z kl. 4 cyklu 6-letniego p. Kamili Sawic-Miszczuk
Julia Woźniak z kl. II cyklu 4-letniego p. Marty Załęskiej
Matylda Żuk z kl. 4 cyklu 6-letniego p. Hanny Augustowskiej-Patroń

Grupa IV
I miejsce – Weronika Figura z kl. 5 cyklu 6-letneigo p. Haliny Smorawińskiej
III miejsce:
Natalia Pasieczna z kl. 5 cyklu 6-letniego p. Jolanty Woźniak
Antoni Lewocki z kl. II cyklu 4-letniego p. Marty Załęskiej
Aleksandra Smolak z kl. 5 cyklu 6-letniego p. Haliny Smorawińskiej

Wyróżnienie:
Dominik Wojtal z kl. 5 cyklu 6-letniego p. Małgorzaty Zakrzewskiej

***

Kamil Wasil, klasa IV klarnetu p. Andrzeja Schaba, zajął III miejsce w grupie starszej w I Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I st. organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Wadowicach w dniach 23-26 kwietnia 2015 r. Dyplom za szczególne osiągnięcia pedagogiczne otrzymał p. Andrzej Schab. Dyplom za wyróżniający akompaniament otrzymała p. Katarzyna Puzio-Wiśniewska.

***

Kamil Wasil, klasa IV klarnetu p. Andrzeja Schaba, zdobył wyróżnienie w grupie II na XVIII  Podlaskim Festiwalu Instrumentów Dętych organizowanym przez Zespół Szkół I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej w dniach 28-29 kwietnia 2015 r.

***

W I Regiolanych Prezentacjach Rytmicznych szkół muzycznych I stopnia organizowanych przez Centrum Edukacji Artystycznej i Szkołę Muzyczną im. Karola Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim uczniowie z klasy 2A i 2 B cyklu 6-letniego Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie zdobyli wyróżnienie. Uczniów przygotowała p. Elżbieta Rakowska.

***

Orkiestra Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie pod batutą p. Iwony Borcuch zdobyła II miejsce w kategori „Orkiestry smyczkowe i symfoniczne” na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Młodzieżowych w Neerpelt (Belgia), który odbył się w dniach 30 kwietnia – 4 maja 2015 r.

***

Alicja Kostrubiec, kl. 4 cykl 6-letni skrzypiec p. Anny Mazur, zdobyła wyróżnienie w kategorii II (skrzypce) na XX Regionalnym Przeglądzie uczniów klas skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu szkół muzycznych I stopnia organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Zamościu w dniu 22 maja 2015 r. Akompaniament – p. Waldemar Mazur.

***

Julia Kuzyk, kl. 6 cykl 6-letni skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła II nagrodę w kategorii III (skrzypce) na XX Regionalnym Przeglądzie uczniów klas skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu szkół muzycznych I stopnia organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Zamościu w dniu 22 maja 2015 r. Akompaniament – p. Grzegorz Siedlaczek.

***

Eliza Sidorowska, kl. 6 cykl 6-letni wiolonczeli p. Mariusza Gościło, zdobyła III nagrodę w kategorii II (wiolonczela) na XX Regionalnym Przeglądzie uczniów klas skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu szkół muzycznych I stopnia organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. w Zamościu w dniu 22 maja 2015 r. Akompaniament – p. Manuela Wielicka.

***

Jan Hankus, klasa 1 fletu p. Macieja Hankusa, zajął III miejsce w VIII Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Biłgoraju w dniach 25-26 maja 2015 r.

***

Karolina Baran, klasa 3 fletu p. Macieja Hankusa, zdobyła wyróżnienie I st. w VIII Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Biłgoraju w dniach 25-26 maja 2015 r.

***

Karolina Baran, klasa 2 fletu p. Macieja Hankusa, zdobyła wyróżnienie II st. w VIII Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Biłgoraju w dniach 25-26 maja 2015 r.

***

Chór Szkoły Muzycznej I st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie pod dyrekcją p. Danuty Gościło zdobył wyróżnienie w I Regionalnym Przeglądzie Chórów Szkół Muzycznych I Stopnia Regionu Lubelskiego organizowanym przez Centrum Edukacji Artystycznej i Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu w dniu 27 maja 2015 r.

***

Duet Alicja Matwiejczyk, kl. II śpiewu p. Ewy Lalki i Mateusz Górecki, kl. III gitary p. Jakuba Niedoborka znalazł się wśród laureatów konkursu „Diamenty Lublina”. Konkurs odbył się 29 maja 2015 r. w Studiu Muzycznym Radia Lublin. Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Lublin, Stowarzyszenie „Solo życia” i Kurier Lubelski.