Franciszek Pilewski, klasa II oboju p. Grzegorza Barańskiego, zdobył tytuł „Mistrza”, w Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym „I pierwszak może być mistrzem” organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I st. nr 4 im. K. Krupińskiego w Warszawie. Konkurs odbył się w dniach 7 – 8 listopada 2015 r.

***

Aleksandra Bielecka, kl. 4 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, otrzymała dyplom Laureata na organizowanym przez OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie VIII Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania” 30.01.2016r.

***

Alicja Kostrubiec, kl. 5 skrzypiec p. Anny Mazur, otrzymała wyróżnienie na organizowanym przez OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie VIII Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania” 30.01.2016r.

***

Kornelia Markowska, kl. 2 skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, otrzymała wyróżnienie na organizowanym przez OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie VIII Regionalnym Konkursie Skrzypcowym „Skrzypcowe spotkania” 30.01.2016r.

***

Jan Hankus, kl. 2 fletu, p. Macieja Hankusa, otrzymał wyróżnienie na organizowanym przez PSM I st. w Biłgoraju IX Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych 15-16.03.2016 r.

***

Karolina Baran, kl. 4 fletu, p. Macieja Hankusa, otrzymała wyróżnienie na organizowanym przez PSM I st. w Biłgoraju IX Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych 15-16.03.2016 r.

***

Pani Karolina Hordyjewicz,  otrzymała dyplom za wyróżniający akompaniament na organizowanym przez PSM I st. w Biłgoraju IX Makroregionalnym Konkursie Instrumentów Dętych 15-16.03.2016 r.

***

Duet fortepianowy – Alisa Buriakowskaia z klasy 5 fortepianu i Elizaveta Buriakowskaia z klasy 3 fortepianu, przygotowany przez Panie prof. Martę Zwolak oraz Annę Kajdzik – zajął w dniu 17 marca 2016 r. – III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych „GRAJMY RAZEM” w Zamościu.

***

Magdalena Rzechowska z kl. III przygotowana przez p. Monikę Kłopotowską oraz Michał Kożuch z kl. VI przygotowany przez p. Marzenę Zomerską, zdobyli II miejsce ex aequo w VII Międzyregionalnym Konkursie z Kształcenia Słuchu dla uczniów Szkół Muzycznych II st. organizowanym przez Szkołę Muzyczną I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie – 6 kwietnia 2016 r.

***

Magdalena Pyda, kl. I saksofonu p. Andrzeja Waszczuka, zajęła II miejsce w Konkursie Młodych Instrumentalistów, zorganizowanym przez  Opolskie Centrum Kultury w Opolu Lubelskim 6 kwietnia 2016 r.

***

Alisa Buriakovskaia z klasy 5 fortepianu p. Marty Zwolak, zajęła II miejsce w grupie III w VIII Konkursie Pianistycznym „Młodzi Wirtuozi” im. Carla Czernego, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu 19 kwietnia 2016 r.

***

Elizaveta Buriakovskaia z klasy 3 fortepianu p. Anny Kajdzik, zajęła II miejsce w grupie II w VIII Konkursie Pianistycznym „Młodzi Wirtuozi” im. Carla Czernego, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego w Zamościu 19 kwietnia 2016 r.

***

Elizaveta Buriakovskaia z klasy 3 fortepianu p. Anny Kajdzik, otrzymała tytuł laureata w grupie II w Regionalnym Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje 2016” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie 23 kwietnia 2016 r.

***

Alisa Buriakovskaia z klasy 5 fortepianu p. Marty Zwolak, otrzymała tytuł laureata w grupie III w Regionalnym Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje 2016” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie 23 kwietnia 2016 r.

***

Zofia Zakościelna z klasy 2 fortepianu p. Hanny Augustowskiej – Patroń, otrzymała wyróżnienie I st.  w Regionalnym Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje 2016” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie 23 kwietnia 2016 r.

***

Zofia Kłopotowska z klasy 5 fortepianu p. Marty Załęskiej, otrzymała wyróżnienie II st.  w Regionalnym Festiwalu Pianistycznym „Muzyczne Inspiracje 2016” organizowanym przez Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie 23 kwietnia 2016 r.

***

Franciszek Lewocki z klasy III gitary p. Jakuba Niedoborka, otrzymał  III miejsce  w VIII Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w ramach festiwalu „Gitara na Kresach”  organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Chełmie, 20 – 21 kwietnia 2016 r.

***
W V Międzyszkolnym Konkursie Młody Pianista – „MŁODY PIANISTA – MUZYKA PÓŁNOCNYCH KRAIN” dla uczniów Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. Rodziny Wiłkomirskich w Świdniku 18 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej Szkoły zdobyli:

GRUPA I

I MIEJSCE : OLIWIER ŻUK kl. 2 cyklu 6 letniego, p. Jolanty Woźniak
II MIEJSCE : NINA KONARSKA kl. 2 cyklu 6 letniego, p. Kamili Sawic – Miszczuk
III MIEJSCE: ANTONI SZWABE kl. 2 cyklu 6 letniego, p. Ewy Stępki
WYRÓŻNIENIE I STOPNIA: FRANCISZEK BUKSIŃSKI kl. 2 cyklu 6 letniego, p. Marty Załęskiej
STANISŁAW JAROCKI kl. 2 cyklu 6 letniego, p. Marty Załęskiej
FRANCISZEK KLIMEK kl. 2 cyklu 6 letniego, p. Haliny Smorawińskiej
ZOFIA OPOŃ kl. 2 cyklu 6 letniego, p. Kamili Sawic – Miszczuk
WYRÓŻNIENIE II STOPNIA: AGATA CEGIEŁKA kl. 2 cyklu 6 letniego, p. Haliny Smorawińskiej
MAJA KAMIŃSKA kl. 2 cyklu 6 letniego, p. Anny Kajdzik

 

GRUPA II

I MIEJSCE: ELIZAVETA BURIAKOVSKAIA kl. 3 cyklu 6 letniego, p. Anny Kajdzik
II MIEJSCE: ZUZANNA GUZEK kl. 3 cyklu 6 letniego, p. Anny Kajdzik
JAN KOŁODZIEJ kl. I cyklu 4 letniego, p. Marty Załęskiej
III MIEJSCE: BARBARA BIELECKA kl. 3 cyklu 6 letniego, p. Iwony Kalinowskiej
WYRÓŻNIENIE I STOPNIA: OLIWIA BEĆ kl. 3 cyklu 6 letniego, p. Anny Kajdzik
ALEKSANDRA CYGAN kl. III cyklu 4 letniego, p. Magdaleny Żmudzkiej – Glińskiej
KINGA WIŚNIEWSKA kl. 3 cyklu 6 letniego, p. Anny Kajdzik
WYRÓŻNIENIE II STOPNIA: MARTYNA PRZYWECKA kl. 3 cyklu 6 letniego, p. Iwony Kalinowskiej

 

GRUPA III

I MIEJSCE: ANNA ROGOWSKA kl. 4 cyklu 6 letniego, p. Tomasza Krawczyka
III MIEJSCE: HELENA FRANCZAK kl. 4 cyklu 6 letniego, p. Elżbiety Tuchalskiej
WYRÓŻNIENIE: ŁUKASZ KALISZ kl. III cyklu 4 letniego, p. Ewy Stępki
NATALIA WOŁODKO kl. 4 cyklu 6 letniego, p. Jolanty Woźniak

 

GRUPA IV

I MIEJSCE: ALISA BURIAKOVSKAIA kl. 5 cyklu 6 letniego, p. Marty Zwolak
II MIEJSCE: JUSTYNA OLECH kl. 4 cyklu 6 letniego, p. Jolanty Woźniak
III MIEJSCE: ZOFIA KŁOPOTOWSKA kl. 5 cyklu 6 letniego, p. Marty Załęskiej
WYRÓŻNIENIE: GABRIELA LASKOWSKA kl. III cyklu 4 letniego, p Marty Załęskiej

GRUPA V

I MIEJSCE: NATALIA PASIECZNA kl. 6 cyklu 6 letniego p. Jolanty Woźniak
ALEKSANDRA SMOLAK kl. 6 cyklu 6 letniego, p. Haliny Smorawińskiej
JERZY WIŚNIEWSKI kl. 6 cyklu 6-l., naucz. M. Żmudzka – Glińska
WYRÓŻNIENIE: MARTYNA WACHOWICZ kl. 6 cyklu 6 letniego, p. Iwony Kalinowskiej
KAROLINA WOŁODKO kl. 6 cyklu 6 letniego, p. Jolanty Woźniak
MATYLDA ŻUK kl. 5 cyklu 6 letniego, p. Hanny Augustowskiej – Patroń

***

Franciszek Pilewski, klasa II oboju p. Grzegorza Barańskiego, zdobył wyróżnienie w grupie I, na XIX Podlaskim Festiwalu Instrumentów Dętych, organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej 27-28 kwietnia 2016 r.

***

Karolina Baran, kl. 4 fletu, p. Macieja Hankusa, zdobyła wyróżnienie w grupie I, na XIX Podlaskim Festiwalu Instrumentów Dętych, organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej 27-28 kwietnia 2016 r.

***

Kamil Wasil, kl. I – II st. klarnetu, p. Andrzeja Schaba, zdobył II miejsce w grupie III, na XIX Podlaskim Festiwalu Instrumentów Dętych, organizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej 27-28 kwietnia 2016 r.

***

Pani Justyna Rudnicka – Płecha otrzymała podziękowanie za przygotowanie ucznia do udziału w VII Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym, organizowanym przez Stowarzyszenie Szkół Artystycznych „Pro Arte” 8 maja 2016 r.

***

Kornel Klamut, kl. II – II st. gitary, p. Justyny Rudnickiej – Płechy, otrzymał wyróżnienie w swojej grupie wiekowej w VII Ogólnopolskim Wiosennym Konkursie Gitarowym, organizowanym przez Stowarzyszenie Szkół Artystycznych „Pro Arte” 8 maja 2016 r.

***

Jacek Wendler, kl. III fortepianu p. Marty Zwolak, zdobył III nagrodę w grupie IV w VII Międzynarodowym Konkursie im. Janiny Garści w kategorii fortepian w Stalowej Woli, 19 maja 2016 r.

***

Lidia Maciejewicz, kl 1 cyklu 6-letniego skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła II nagrodę w kategorii I, w XXI Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia w Zamościu, organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im.
K. Szymanowskiego w Zamościu 20 maja 2016 r.

***

Kornelia Markowska, kl 2 cyklu 6-letniego skrzypiec p. Iwony Siedlaczek, zdobyła wyróżnienie w kategorii I, w XXI Regionalnym Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec, Altówki, Wiolonczeli i Kontrabasu Szkół Muzycznych I stopnia w Zamościu, organizowanym przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II st. im.
K. Szymanowskiego w Zamościu 20 maja 2016 r.