W dniu 23 marca 2014 r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie odbyło się pierwsze wydarzenie w ramach cyklu „Poczytajki”. O godzinie 12 bajkę „Wąż…” Marty Guśniowskiej przeczytali Teresa Filarska i Jan Wojciech Krzyszczak.

Oprawę muzyczną wydarzenia przygotowali uczniowie Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie, którzy wykonali następujące utwory:

Melodia meksykańska – La Jesusita
wykonała – Karolina Baran – flet
nauczyciel – Maciej Hankus

G. Bacewicz – Concertino G-dur cz. I.
wykonała – Nela Kaproń – skrzypce
nauczyciel – Joanna Guzowska

Anonim – Romans
wykonała – Kornel Klamut – gitara
nauczyciel – Justyna Rudnicka-Płecha

J, Brahmus – Walc
wykonali w duecie Kornel Klamut – gitara (nauczyciel – Justyna Rudnicka-Płecha), Kamil Klamut – skrzypce (nauczyciel – Renaldo Wójtowicz)

W. Kulpowicz – Fantastyczny Twist
wykonali w duecie – Paweł Ceglarski – akordeon, Dariusz Białkowski (nauczyciel),

B. Mokrousow – Samotna harmonia
wykonali – Bernard Robak – akordeon
nauczyciel – Dariusz Białkowski

Spotkania mają charakter cykliczny – raz w miesiącu aktorzy będą czytać dzieciom współczesne bajki. „Poczytajki” odbywać się będą w teatralnym Foyer, a oprawę muzyczną będą przygotowywać nasi uczniowie.